Červen 2008

Rozhovor: Damon Hill o budoucnosti britské GP (1. část)

29. června 2008 v 7:39 | MilanF1 |  Novinky
Budoucnost britské Grand Prix je tématem číslo jedna. Vlastník okruhu v Silverstone British Racing Driver's Club (BRDC) chce za každou cenu bojovat o udržení. Prezident BRDC Damon Hill byl odchycen britskými médii a vyzpovídán.

Staňte se našimi redaktory

28. června 2008 v 21:32 | Standa |  O blogu
Nyní máte tu možnost, stát se redaktory tohoto blogu, a podílet se s námi a našimi čtenářy o vaše postřehy, novinky a nápady. Co je možná redaktorovi nepříliš známé, je neustálé se honění za informacemi, orientace v internetu a celkové velká porce času.

Rozhovor s Robertem Kubicou

28. června 2008 v 21:08 | MilanF1 |  Novinky
Hvězda polského motorsportu nezažila nejlepší Grand Prix Francie. Tým před závodem nehýřil přehnaným optimismem, asi věděl proč. Pilot BMW Sauberu skončil pátý a získal čtyři body. Díky tak malému bodovému přídělu přišel o vedení v šampionátu. Robert nyní očekává zlepšení již při nadcházející britské Grand Prix.

Omluva za neaktuálnost

28. června 2008 v 20:46 | Standa |  O blogu
Od 29. 06. do 12. 07. 2008 bude blog bohužel neaktualizován. Důvodem je tábor jednoho z redaktora blogu.
I tak jsme si jistí, že nás budete nadále navštěvovat, a své si naleznete ;-).

Rozhovor: Whitmarsh hodnotí Francii

28. června 2008 v 12:00 | MilanF1 |  Novinky
Tým McLaren prožil další smolnou Grand Prix. Lewis Hamilton si do Francie přivezl penalizaci deseti míst a v průběhu závodu dostal trest průjezd boxovou uličkou. V celkovém součtu to na body nestačilo. Heikki Kovalainen měl o trochu více štěstí, ale ani jemu se nevyhnula penalizace na startu. Podle komisařů během kvalifikace blokoval Marka Webbera. Finský pilot však v závodě zabojovat a získal pět bodů a byl velmi blízko za Jarnem Trullim.

Felipe Massa má chřipku

28. června 2008 v 11:30 | MilanF1 |  Novinky
Lídr šampionátu Felipe Massa pár dní před Grand Prix Velké Británie zápasí s chřipkou. Pilot Ferrari v tomto týdnu dva dny testoval, v úterý byl nejrychlejší. Poté předal volant Kimimu Räikkönenovi pro poslední čtvrteční test.

Rozhovor s Kimim Räikkönenem

28. června 2008 v 11:28 | MilanF1 |  Novinky
Kimi Räikkönen včera dokončil přípravu týmu během testování na Silverstonu a hned byl odchycen novináři a byly mu kladeny otázky. Finský pilot nám nyní pohovoří o pocitech z vylepšeného vozu a sdělí šance týmu při britské Grand Prix.

25. června 2008 v 16:05 | Standa |  Novinky
FIA zveřejnila provizorní kalendář pro rok 2009. Opět tu chybí okruh Indianapolis, ale naopak je tu GP Abú Zabí.

Massa nejrychlejší na Silverstonu

25. června 2008 v 15:39 | Standa |  Novinky
První den tréninků na okruhu Silverstone ve Velké Británii ovládl Brazilec felipe Massa, vítěz předchozí GP Franci na okruhu Magny-Cours. Massa zajel nejlepší čas dne a to i přes to, že zhruba 30 minut před koncem testů musel kvůli technickým problémům zastavit na trati, což si vyžádalo vyvěšení červených vlajek.

Ferrari nedostává žádné tresty

25. června 2008 v 15:24 | MilanF1 |  Novinky
Existuje spravedlnost ve Formuli 1? Podle mnohých ne, protože Ferrari nedostává žádné tresty a McLaren je nestačí počítat. Měl být Räikkönen nějak potrestán za jízdu s poškozeným vozem?

Kimi Räikkönen zhodnotil uplynulý víkend

25. června 2008 v 15:18 | MilanF1 |  Novinky
"V pravém zrcátku jsem mohl sledovat, jak tam plandá." Kimi Räikkönen nebyl potěšen závadou na svém voze, mohl se pouze dívat a modlit se, aby dokončil závod.

Minardi o Hamiltonovi

25. června 2008 v 15:14 | MilanF1 |  Novinky
"V současnosti dělá mnoho chyb z nezkušenosti a je vidět nervozita. Podle Minardiho dělá Hamilton chyby, ale do budoucna ho vidí jako špičkového pilota."

Tipujte na GP Velké Británie

25. června 2008 v 15:09 | Standa |  Tipovací soutěž
Po malé přestávce se nám opět blíží další kolo Tipovací soutěže. Tentokrát budeme tipovat na GP Velké Británie, která se jede na okruhu Silverstone. Kdo ukořistí pole position, kdo vítězství a kdo bude největším propadákem ?

Vettel je nadšený formou Toro Rosso

25. června 2008 v 15:02 | Standa |  Novinky
Němec Sebastian Vettel se necha slyšet, že je velmi potěšen vzrůstající formou jeho týmu Toro Rosso. Vettel do včerejšího závodu odstartoval z dvanáctého místa, a na stejném místě závod i dokončil. Zejména byl potěšen, že se dokázal protáhnout před jeden vůz BMW.

GP Francie ovládlo Ferrari v čele s Massou

25. června 2008 v 15:01 | Standa |  Novinky
Ferrari potvrdilo svou formu na okruhu Nevers Magny-Cours a získalo tak další double v sezoně. Räikkönen se však potýkal s velkými problémy.

On-Line kvalifikaci GP Francie 2008

Vítejte u On-Line kvalifikace GP Francie 2008 na okruhu Magny-Cours. Po sedmi Velkých Cenách vede průběžné pořadí Polák Robert Kubica, který má na svém kontě již jedno vítězství z předchozí GP Kanady. Zda-li má šance uspět i ve Francii nám napoví dnešní kvalifikace.